W dniu 8 czerwca 2022 roku uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami p. Renatą Łukaszczyk i p. Łukaszem Mrzygłód wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Zaczęła się ona od spaceru wzdłuż Wisły i zdjęcia pamiątkowego na tle znaku rozpoznawczego Krakowa, jakim jest Smok Wawelski. Ponadto uczniowie zobaczyli kościół Mariacki i pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedzili również Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach będącej jedną z największych w Polsce stałych wystaw polskiego malarstwa i rzeźby pochodzących z tego okresu. Następnie uczniowie obejrzeli sztukę pt. "Pan Twardowski" w Teatrze Współczesnym. Była to pouczająca, zabawna opowieść pełna niezwykłości, ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem efektów specjalnych. Wprowadzała w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Tytułowy bohater Twardowski był szlachcicem zamieszkującym Kraków w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta. Po spektaklu uczniowie  wzięli udział w krótkich warsztatach teatralnych z jednym z aktorów.