„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” - Ks. Mieczysław Maliński
Uczniowie naszej szkoły wraz z wolontariuszami brali udział w ogólnopolskiej akcji, która polegała na pisaniu listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Każda klasa napisała list i kartki do wybranego dziecka. Pisanie listów odbyło się również w przedszkolu. Uczestnicy zapoznali się z sylwetkami kolegów, do których napisali ciepłe słowa wsparcia i otuchy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w tej pięknej akcji, która wniosła obustronne korzyści oraz stała się lekcją empatii dla wszystkich naszych wychowanków. Cieszymy się, że mogliśmy dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba. Było to zadanie niezwykle ważne, wzruszające, wyjątkowe i pouczające.