"Dom jest tam, gdzie światło w oknie, tam, gdzie ktoś kochany czeka, gdzie z kimś bliskim dzielę troskę, kromkę chleba, kubek mleka”.
/Maria Kuśnierz/

Informujemy, że 4 grudnia pani Anna Skupień i Krystyna Liptak koordynatorki projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przekazały paczkę z darami dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Białce Tatrzańskiej.

Dowiedzieliśmy się, że niedaleko nas znajdują się osoby, które potrzebują naszej pomocy. Postanowiliśmy, że sprawimy im niespodziankę w tym przedświątecznym okresie i podarujemy paczkę z darami. Dzięki życzliwości pani Anny Skupień nasi wolontariusze otrzymali ubrania, które zostały przekazane potrzebującym. Dom Pomocy Społecznej w Białce Tatrzańskiej prowadzony jest od 1954 roku przez zgromadzenie sióstr Serafitek. Dom ten jest placówką pobytu stałego dla 83 chłopców. Wiele z tych dzieci to osoby leżące, które nie znają swoich krewnych i to jest jedyny ich dom. Potrzeby podopiecznych sióstr są ogromne, dlatego od tego roku zaczynamy współpracować w celu niesienia pomocy i wspieraniu sióstr w trudzie codziennej pracy. Nasza akcja ma na celu niesienie pomocy osobą najsłabszym oraz uwrażliwienie na losy i potrzeby drugiego człowieka. W tym świątecznym i rodzinnym czasie, nie zapominajmy o potrzebujących z pobliskiej miejscowości pamiętając, że dla nich to jedyny dom...