Informujemy, iż organizujemy zbiórkę odblasków dla uczniów szkół w Ghanie. Nasi wolontariusze 29 listopada przedstawili uczniom dramatyczną sytuację dzieci mieszkających w Afryce, które wracając późno ze szkoły lub pracy, muszą iść po ulicy, ponieważ w tym afrykańskim kraju nie ma chodników.

Dla kierowców dzieci te są niewidoczne i wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów. Dodajmy, że w tych krajach tylko nieliczny procent dzieci może się uczyć. Reszta ciężko pracuje fizycznie, by pomóc swoim rodzinom, żyjącym w skrajnym ubóstwie. Nasi wolontariusze chcą zapobiegać wypadkom, którym ulegają Afrykańczycy, dlatego do 31 marca 2020 roku zamierzają prowadzić akcję „Odblaski dla Afryki”.
Zbiórka trwa do 31 marca 2020 roku.
Do pudełka z napisem „RATOWNICY DLA AFRYKI” można wrzucić odblaski (pudełko znajduje się na parapecie głównego korytarza).
Zachęcamy do udziału w akcji, by pomóc w bardzo prosty sposób dzieciom, które nie mają perspektywy bezpiecznego i zdrowego dzieciństwa.