„Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie” pod takim hasłem, już po raz dziewiętnasty, odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.

8 listopada 2023 roku uczniowie Naszej Szkoły również wzięli udział w tym konkursie, recytując wiersze o tematyce patriotycznej.

W grupie klas IV - VI szkołę reprezentowali: Anna Łukaszczyk, Karolina Majerczyk, Jan Gondek, Jakub Topór, Wojciech Pawlikowski, Franciszek Wojs i Bartłomiej Kułach.
W grupie klas I – III: Maja Baliczek i Bartłomiej Gackowiec.

Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali szkołę – byli bardzo dobrze przygotowani i pięknie recytowali wiersze.

Franciszek Wojs z klasy V zdobył I miejsce, pokonując 46. uczestników. Bartłomiej Gackowiec z klasy II ze Szkoły Filialnej w Stasikówce zdobył wyróżnienie.

Recytatorom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

W dniu konkursu wręczone zostały również nagrody przyznane w konkursie plastycznym, którego hasło w tym roku brzmiało: „Bądź jak Kossak”. Szkołę reprezentowały dzieci z klas I - III. I tu również możemy pochwalić się sukcesem - III miejsce zdobyła Magdalena Brzezińska ze Szkoły Podstawowej w Murzasichlu.

Wyróżnienie otrzymali: Weronika Bafia, Bartosz Korona oraz Amelia Pawlikowska ze Szkoły Filialnej w Stasikówce.

Gratulujemy zdolnym uczniom.