Jak ważna jest służba Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, każdy dobrze wie. Ratownicy zawsze są gotowi nieść pomoc innym w myśl przysięgi ratowniczej - „na każde wezwanie (…) bez względu na porę roku, dnia i stan pogody...”. Ci skromni bohaterowie poświęcają swoje zdrowie, niejednokrotnie i życie, udzielając bezinteresownej pomocy potrzebującym. 29 października minęła 114 rocznica powstania TOPR-u. Przy tej okazji we wtorek 31 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Murzasichlu - Ratowników Tatrzańskich.

Podczas obchodów z wielką radością gościliśmy Honorowych Gości - przedstawicieli Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni Goście: Wójt Gminy Poronin - pani Anita Żegleń, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych - pani Beata Chałupka, Przewodniczący Rady Gminy Poronin- pan Adam Pawlikowski, Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty - pan Jarosław Sulak, emerytowani nauczyciele, rodzice, nauczyciele i uczniowie ze szkół filialnych. W tym uroczystym dniu Ratownicy opowiedzieli nam o zagrożeniach związanych z wycieczkami w góry i pokazali wyposażenie, z którym bezpiecznie można ruszać na wyprawę. Uczniowie ze starszych klas pod opieką p. Izabeli Gąsienicy zaprezentowali „teatr cieni”. W jego tematyce nawiązali do bezmyślnych i nieodpowiedzialnych zachowań turystów podczas pozornie niewinnych wycieczek górskich. Pokazali również, jak ważna jest służba Ratowników, którzy zawsze odpowiadają na wołanie zagubionych i rannych w Tatrach, uwięzionych w jaskiniach, czy poszkodowanych w wypadkach na stokach narciarskich.

Podczas imprezy odbyło się rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym oraz Powiatowym Konkursie Literackim pt.” Praca Ratowników TOPR”. Nagrodzone prace można było podziwiać na wystawie obok auli. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za przygotowanie wyśmienitego poczęstunku oraz obsługę naszych Gości. Dziękujemy Gminie Poronin i TOPR-owi za ufundowanie nagród w konkursach. Dziękujemy Szanownym Gościom za uświetnienie naszej uroczystości. Dziękujemy Aktorom za piękne przedstawienie oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do radosnego przeżycia tak ważnego dnia, jakim jest Święto Patrona Szkoły