W niedzielę 18 czerwca 2023 r.  na terenie Modrzewiowego Dworu odbyła się szkolna impreza plenerowa. Dzięki uprzejmości Państwa Izabeli i Piotra Łukaszczyków społeczność Murzasichla i Małego Cichego integrowała się  podczas Festynu Rodzinnego. Pogoda dopisała, humory również, a wspaniałą atmosferę tego wydarzenia można było wyczuć z daleka. Oprócz tego na uczestników imprezy  czekało mnóstwo atrakcji, dlatego też mieszkańcy  Murzasichla, Małego Cichego oraz zaproszeni goście chętnie przybyli na imprezę.

„Rodzina to silnik umożliwiający  podbój świata, a zarazem bunkier, w którym  można się schronić” M. Chattam. Tym hasłem rozpoczęliśmy występy przedszkolaków, które pod czujnym okiem swoich wychowawczyń  przygotowały barwne i wesołe występy. Na scenie pojawiły się kolejno dzieci  z Murzasichla pod opieką p. Zofii Topór i Beaty Łukaszczyk oraz przedszkolaki z Małego Cichego, które do pokazu przygotowały panie Dalida Biel i Jowita Trzebunia. Swoje umiejętności prezentowali również uczniowie ze starszych klas.

Kl. IIa i IIb -  przygotowana przez panie Annę Prokop i Weronikę Zygmuntowicz wystąpiły w przedstawieniu pt. „Jak poznali się nasi rodzice?”.

Kl. IIIa -pod opieką pani Beaty Budz zaprezentowała skecz pt. „ Rodzice na L4”.

Kl. IIIb w połączeniu sił z kl. IIb pod okiem pani Małgorzaty Mrowcy wykonały taniec „Belgijka” .

Kl. IV pod  przewodnictwem p. Hanny  Zawiałów rozbawiła publiczność swoją pantomimą pt. „Kino”.

Dzieci mogły pochwalić się również innymi umiejętnościami - recytowały poezję  gwarową i grały na instrumentach.

Na scenie mogliśmy także podziwiać wspaniały występ zespołu  „Zbójnicek” z Zębu.

Wokół sceny przygotowane były przez Radę Rodziców oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem i Murzasichlu stoiska z pysznościami, a wśród  nich zimne napoje, lody, wata cukrowa, popcorn, ciasta, moskole oraz przysmaki z grilla.

Najbardziej obleganym stoiskiem był „Szczęśliwy Traf”, w którym można było zakupić tylko szczęśliwe losy. Dodatkowym elementem tej zabawy było losowanie nagród specjalnych na zakończenie festynu. Wszyscy uczestnicy w napięciu oczekiwali na ten moment. I słusznie... Do wygrania były cenne nagrody m.in.: hulajnogi, vouchery, głośniki i rower. Dochód  z tej zabawy zostanie przeznaczony na leczenie Antosia i Stasia Sądelskich oraz na dofinansowanie wycieczek naszych uczniów w nowym roku szkolnym.

Wśród atrakcji zorganizowanych dla dzieci były również i takie: zabawy sportowe, pokaz umiejętności piłkarskich pod okiem Juventus Akademy Podhale, dmuchany zamek, wielka trampolina,  ścianka wspinaczkowa, malowanie  twarzy, wykonywanie zmywalnych tatuaży.   Druhowie OSP z Małego Cichego i Murzasichla udostępnili dzieciom swoje samochody strażackie, zaś Straż Graniczna z Zakopanego przy swoim stoisku prezentowała broń. Nad bezpieczeństwem czuwali przedstawiciele Komedy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz pani pielęgniarka.

Imprezę prowadzili przesympatyczni konferansjerzy: pani Izabela Gąsienica oraz pan Piotr Gutt. Nad jakością dźwięku i wprowadzanie nas w radosny nastrój skocznymi rytmami czuwał pan Łukasz Mrzygłód. Fotorelację z imprezy prowadzili  państwo Dorota i  Sebastian Króliszewscy.

Festyn Rodzinny nie odbyłby się bez pomocy w przygotowaniach i pracy wielu ludzi oraz hojności darczyńców. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na potrzeby naszej szkoły.

Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Gruszczyńskiej- przewodniczącej Radzie Rodziców oraz WSZYSTKIM RODZICOM, którzy włożyli swój wkład w przygotowanie festynu.

Dziękujemy za zaangażowanie Dyrekcji oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania osobom prywatnym i instytucjom takim, jak:

Pani Anita Żegleń-Wójt Gminy Poronin

Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii

Państwo Izabela i Piotr Łukaszczykowie

Ziemowit Łukaszczyk z Podhalańskiego Banku Spółdzielczego w Zakopanem, oddział Biały Dunajec

Małgorzata i Tomasz Słodyczkowie wraz z zespołem Zbójnicek z Zębu.

Koło Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem

F.H.U. G&M Stefanik Grzegorz

Pani Katarzyna Kwak

Sklep „Twoje mieszkanie” Zakopane

Dziękujemy za zaangażowanie na rzecz szkoły WSZYSTKIM, którzy przybyli na naszą imprezę. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym lub jeszcze większym gronie!