Nadszedł czas podsumowania trudów pracy i nauki w roku szkolnym 2022/2023.

23 czerwca na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość, w której wzięła udział cała społeczność szkolna, począwszy od klasy pierwszej aż po klasę ósmą.

Na uroczystość przybyli szacowni goście: Wójt Gminy Poronin p. Anita Żegleń, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Beata Chałupka oraz Przewodniczący Rady Gminy Poronin p. Adam Pawlikowski.

Pani Dyrektor Monika Tomaszewska przywitała zebranych gości, następnie p. Wójt podziękowała uczniom za wytężoną pracę, rodzicom za wspieranie dzieci w nauce oraz nauczycieli w ich trudnej pracy.  Szczególne słowa podziękowania skierowała do p. Dyrektor Moniki Tomaszewskiej za ciężką pracę przez  5 lat kadencji dyrektora, poczynając od czasu pandemii, poprzez przenoszenie szkoły do lokalizacji w Małem Cichem, kończąc na budowie nowej szkoły. Za dotychczasową działalność p. Dyrektor otrzymała nagrodę Wójta Gminy Poronin. p. Wójt Anita Żegleń z radością przekazała także dobrą wiadomość, że pani Monika została wybrana na dyrektora naszej szkoły na kolejną kadencję.

Podziękowania oraz nagrodę Wójta Gminy Poronin za wieloletnią pracę otrzymało Państwo Barbara Adamska- Kliszcz oraz Tadeusz Kliszcz, którzy żegnają się ze szkołą i przechodzą na zasłużoną emeryturę.

Podczas uroczystości p. Dyrektor Monika Tomaszewska podziękowała szacownym gościom: P. Wójt Anicie Żegleń, p. Dyrektor  Barbarze Chałupce oraz p. Adamowi Pawlikowskiemu za efektowną  współpracę oraz pomoc w budowie nowej szkoły.

P. Dyrektor również uroczyście pożegnała nauczycieli, którzy  kończą współpracę z naszą szkołą, są nimi: p. Danuta Pałka, p. Barbara Adamska- Kliszcz i p. Tadeusz Kliszcz, p. Sylwia Joniak, p. Jowita Trzebunia, p. Gabriela Warzecha- Fajto oraz p. Łukasz Mrzygłód.

Miłym akcentem było podziękowanie za całoroczną opiekę nad uczniami podczas dowozu do szkoły p. kierowcy Andrzejowi Mrugale oraz paniom Annie Łacie i Marii Pawlikowskiej. Dzięki nim uczniowie mogli czuć się bezpiecznie.

P. Dyrektor nie zapomniała również serdecznie podziękować rodzicom, którzy w tym roku szkolnym aktywnie działali na rzecz szkoły.

Podczas uroczystości wybitni uczniowie, którzy swoją pracą osiągnęli świadectwo z wyróżnieniem otrzymali nagrody książkowe a także dyplomy i statuetki za osiągnięcia z różnych dziedzin.

Został zaprzysiężony nowy Poczet Sztandarowy w składzie: Wojciech Strama, Angelika Strama oraz Helena Staszel. Dotychczasowy Poczet Sztandarowy w składzie: Stanisław Łukaszczyk, Klaudia Budz i Natalia Majerczyk z honorem przekazał Sztandar Szkoły młodszym kolegom.

Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę w tym niełatwym roku szkolnym. Kończy się pewien etap. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, w myśl pozytywnych słów „Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i zasłużonych wakacji!