„Na herbatce u królowe Anglii” to ostatnie już w tym roku szkolnym warsztaty podróżnicze, w których uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III.

W czasie zajęć uczniowie poznali królową i króla Anglii. Dowiedzieli się, jak wygląda flaga tego państwa oraz czym były kolonie angielskie i w jaki sposób dzięki nim Anglia się bogaciła. Poprzez zabawę w statki dzieci zrozumiały na czym polegała działalność piratów.
Ciekawe opowieści pani prowadzącej przybliżyły uczestnikom warsztatów zabytki Anglii m.in. Big Ben, Tower Bridge i Stoneheng. Próbując herbatkę Earl Grey dzieci poznały angielskie zwyczaje herbaciane, dowiedziały się czym jest Savoir Vivre. Miały też okazję pobawić się zabawkami z Londynu oraz zagrać w krykieta.