Dzień Dziecka uczniowie klas starszych zaczęli świętować już 31 maja podczas szkolnej imprezy. Dyskotekowy wystrój sali gimnastycznej, stworzona przez uczniów playlista, przygotowany dzięki zaangażowaniu rodziców i samych uczestników zabawy poczęstunek, sprzyjały dobrej zabawie.

Każdy mógł się sprawdzić zarówno w tańcu indywidualnym, jak i zbiorowym. Wśród uczniów klasy IV i V dużym powodzeniem cieszył się Gangnam Style i Macarena. Młodsi i starsi nieźle radzili sobie z Belgijką. W czasie przeznaczonym dla klas VI – VIII dominowała muzyka z elementami folkloru.

Uśmiechnięte twarze uczniów i ich wypowiedzi mogą świadczyć o tym, że wyczekiwana od kilku tygodni zabawa była udana.

W czasie dyskoteki wykorzystano sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.