„Dorotka po drugiej stronie tęczy” to spektakl Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, który uczniowie klas I- III mieli okazję obejrzeć  w kinie „Sokół” w Zakopanem. Interaktywne przedstawienie bardzo przypadło do gustu młodym widzom. Z zapartym tchem śledzili losy Dorotki i jej niezwykłych przyjaciół. Opowieść oparta na klasyce światowej literatury- „Czarnoksiężniku z krainy Oz”- wzbogacona została o treści proekologiczne. Przeżywając z bohaterami ich przygody dzieci odkryły, że stare prawdy, takie jak: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu nadal są aktualne. „Z wizytą w teatrze” to zadanie nr 17 z moduły I „W krainie muz” zrealizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.