„Jesteśmy tacy sami” to cykl zajęć, w których uczestniczyła klasa III realizując kolejne zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” ( moduł III „Kocham, lubię, szanuję”, zad. 26).
Dzieci poznały rodzaje niepełnosprawności oraz rozmawiały na temat ograniczeń w życiu codziennym, które one za sobą niosą. Miały okazję porozumiewać się językiem migowym, próbowały odczytać informację zapisaną językiem Braila. Zwracały uwagę na ograniczenia architektoniczne i brak zrozumienia osób niepełnosprawnych przez środowisko, w którym żyją.
Dzieci ustaliły zasady, którymi chciałyby się kierować w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi: TOLERANCJA, AKCEPTACJA, SZACUNEK, UCZCIWOŚĆ, SERCE.