W piątek 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Głównym punktem pierwszej części uroczystości było Ślubowanie Pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie świetnie zdali swój pierwszy egzamin szkolny, prezentując wiersze i piosenki przed zgromadzoną publicznością: nauczycielami, rodzicami, koleżankami i kolegami z klas II i III.

Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym nastąpiło pasowanie na Ucznia. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymali upominki od rodziców. Uczniowie klas drugich zaprezentowali wiersze i wesołą piosenkę oraz własnoręcznie wykonane prezenciki dla młodszych kolegów.

Druga część uroczystości miała charakter okolicznościowej akademii. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli organu prowadzącego oraz nauczycieli, którzy zakończyli już swoją przygodę ze szkołą i zdecydowali się przejść na zasłużoną emeryturę. Za wieloletnią pracę i sukcesy pedagogiczne nagrodę Wójta Gminy Poronin otrzymała Koleżanka Gabriela Warzecha-Fajto. W imieniu Pani Wójt nagrodę wręczył Pan Maciej Dziubas – Zastępca Wójta.

Jak co roku były również nagrody Dyrektora Szkoły, przyznawane z okazji Święta Edukacji zarówno nauczycielom, jak też pracownikom niepedagogicznym.

Uczniowie klas starszych zaprezentowali krótką część artystyczną. Jednym z punktów programu było ogłoszenie wyników plebiscytu pod nazwą NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ, przeprowadzonego przez Samorząd Uczniowski wśród uczniów klas IV – VIII. Zaszczytny tytuł przypadł Koleżance Annie Fedro.

Rada Rodziców w podziękowaniu za nauczycielski trud przygotowała słodki poczęstunek, a na ręce Pani Dyrektor przekazano wielki kosz „pyszności”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej szkolnej uroczystości.

#LaboratoriaPrzyszłości

W trakcie wydarzenia wykorzystano zestaw z mikrofonem dynamicznym Vonyx zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.