W tym roku szkolnym klasy I-III wezmą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. W naszej szkole będzie on realizowany jako innowacja pedagogiczna.
Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023 :
– kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno;
– wspomaganie wychowawczej roli rodziny;
– sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy;
– doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy;
– wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie.
Celem Projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia , wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej, formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób, ukierunkowanie ucznia ku wartościom.
Realizacja zadań w ramach projektu odbywać się będzie w czterech modułach:
• MODUŁ I – W KRAINIE MUZ
• MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE
• MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ
• MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA
Już niebawem pochwalimy się pierwszymi efektami pracy najmłodszych uczniów naszej szkoły.