Włączyliśmy się po raz pierwszy do akcji „Kup Pan Szczotkę” prowadzoną przez Fundację Redemptoris Missio z Poznania. W okresie od 14 stycznia do 28 lutego 2020 roku przeprowadzamy zbiórkę szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki. Aby zapobiec tym problemom, polscy misjonarze w prowadzonych przez siebie szkołach wprowadzili naukę szczotkowania zębów. Chcemy im ułatwić to zadanie organizując w naszej szkole Wielka Zbiórkę Szczoteczek!
Dlaczego zbieramy szczoteczki i pasty?
W krajach Afrykańskich jest niewielu stomatologów i znajdują się w dalekiej odległości od miejsca zamieszkania potrzebujących dzieci. Rolę lekarzy spełniają tzw. „wyrywacze zębów” i szamani. Popularnymi metodami leczenia bólu zębów jest kładzenie rozżarzonego węgla lub polewanie bolącego zęba kwasem z akumulatora.
Co zbieramy? Szczoteczki i pasty do zębów.
Dla kogo? Dary zbieramy dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.
Jak dary dotrą do dzieci? Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.
Kto może wziąć udział w Akcji? Osoby, które chcą pomóc innym.
Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty? Do 28 lutego 2020 roku.