Dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 uczestniczyły w kolejnych WARSZTATACH PODRÓŻNICZYCH, tym razem dotyczących LAPONII ORAZ WIOSKI ŚW. MIKOŁAJA. Dzieci poznały bardzo wiele ciekawostek, np. co to są dni i noce polarne? To tu, przez Laponię, przechodzi Koło Podbiegunowe, gdzie zamieszkał Santa Claus, czyli Joulupukki, a nam dobrze znany jako Św. Mikołaj. Ale co trzeba zrobić, aby otrzymać od niego prezent? Kto nad tym wszystkim czuwa? Jak zdąża nasz czas i jak to robi, że udaje mu się obdarować w jedną noc tyle dzieci na świecie? Zapewne pomagają mu w tym elfy.

W Finlandii, jest w zimie bardzo zimno. Dzieci mogły przymierzyć futrzane rękawice, puchate czapki i ciepłe bambosze, a także piękne, wyszywane sukienki. Jak dzieci w Finlandii obchodzą Boże Narodzenie? W co się bawią i jakie mają zabawki? Jak tańczą? Jak smakuje ulubiony napój Św. Mikołaja i co przyrządza pani Mikołajowa? Dlaczego dzieci w Laponii nie przenoszą kamieni leżących przy drodze? O tym wszystkim mogły się dowiedzieć nasze dzieciaki właśnie podczas tych bardzo ciekawych zajęć.