Warsztaty profilaktyczne pt. „Myśl i język, jako źródło wszystkich zagrożeń a pozytywny obraz siebie i świata”, które odbyły się 1 marca 2024 r. w naszej szkole spotkały się z uznaniem uczniów klas VI - VIII.

Przewodnią intencją spotkań była próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie, gdzie znajduje się źródło wszelkich zagrożeń, jakie czyhają na człowieka we współczesnym świecie i czy one rzeczywiście czyhają na niego, czy też człowiek sam w umyśle je tworzy i realizuje. Warsztaty poprowadził niezwykle charyzmatyczny trener rozwoju osobistego, Pan Jan Szczygieł (www.janszczygiel.com). Rozmawiał on z uczniami o dwóch momentach stworzenia. Pierwszym momentem stworzenia zawsze jest myśl, drugim z kolei jest realizacja. Między myślą a realizacją człowiek ma wybór. Pan Jan podkreślił, iż myśl ma bardzo silną energię i tym samym ma siłę wpływu na inne umysły. Słowo zaś jest realizacją myśli. Jeżeli zdecydujemy się karmić nasz umysł niewłaściwymi obrazami, wówczas sami się narażamy na skuteczne zatrucie i tym samym trujemy innych.
Młodzież była pozytywnie zdumiona przekazem, jaki przyniósł ze sobą niezwykle energiczny i kreatywny trener. Potwierdzeniem na to są słowa młodzieży: „Dał nam Pan dużo do myślenia, my tego potrzebujemy”. Dziękujemy za te cenne spotkania.