W grudniu poznawaliśmy tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jednak nie mogło zabraknąć najsłodszej tradycji jaką jest ozdabianie pierników. Dzieci czekały na ten dzień z niecierpliwością. Każde dziecko dostało kilka upieczonych wcześniej pierniczków w różnych kształtach. Były to serduszka, gwiazdki, choinki. Za pomocą kolorowych pisaków cukrowych, lukru oraz mnóstwo pysznych posypek ozdabiali pierniczki. Przedszkolaki włożyli w to dużo serca i dokładności.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń, oraz zjadły wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.