„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- tą myślą Wisławy Szymborskiej rozpoczęła swoją prelekcję na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży pani Agnieszka Zazulak- pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, filia w Zakopanem. Spotkanie z panią Agnieszka odbyło się w trakcie zebrania ogólnego z rodzicami.

Podczas zebrania dla rodziców została przedstawiona i omówiona prezentacja na temat DYSLEKSJI. Temat dysleksji został przedstawiony przez pedagoga szkolnego Marię Adamską i pedagoga specjalnego Krystynę Liptak. Podczas spotkania rodzice mogli dowiedzieć się, że dysleksja to nie tylko trudności, ale również wielkie talenty. Na koniec Pani psycholog Dorota Mikiewicz-Hornowska podkreśliła znaczenie roli wychowawczej rodziny i przedstawiła bieżące problemy występujące wśród uczniów naszej szkoły.