16 listopada w sali gimnastycznej odbyła się Wieczornica Patriotyczna.

Wieczorową porą, przy świetle płonących zniczy, pod brzozowymi krzyżami scenografii, jak jedna wielka rodzina połączona miłością do naszej Ojczyzny, zasiedliśmy razem, by wspólnie przeżywać radość ze 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tyle osób. To wspaniale widzieć, jak na jednej sali spotyka się i śpiewa pieśni patriotyczne kilka pokoleń. Z radością mogliśmy spotkać się z NAJSTARSZYMI członkami społeczności Murzasichla, którzy ze łzą w oku podziwiali swych wnuków, prawnuków, śpiewających pieśni z czasów II wojny światowej… Również przybyli nasi EMERYTOWANI NAUCZYCIELE - za co serdecznie dziękujemy! Z pewnością mile było Im patrzeć na występy uczniów.  Rośnie młode pokolenie, które powinno znać historię naszego kraju i choćby w taki właśnie sposób starać się oddawać hołd wszystkim tym, którzy żyli i oddali swe życie za Ojczyznę.

Spotkaliśmy też naszych ABSOLWENTÓW. Kochani! Dzięki Wam jesteśmy pewni, że nasza praca nie poszła na marne! Możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość mając przy boku taką WSPANIAŁĄ MŁODZIEŻ!

Dziękujemy, że był razem z nami SOŁTYS: Pan Adam Pawlikowski, który własną postawą uczy nas, jak pracować dla wspólnego dobra.

Cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu zagościł u nas nowo wybrany WÓJT GMINY PORONIN: Pani Anita Żegleń, która okazuje nam ogromne wsparcie, motywuje nas do działań społecznych i podkreśla, jak ważne, byśmy pomimo wszelkich różnic czuli się jedną wspólnotą.  Dziękujemy, Pani Anito!

Dziękujemy P. Dyrektor Monice Tomaszewskiej za serdeczne słowa wypowiedziane do nas wszystkich, przede wszystkim za pomysł zaaranżowania Wieczornicy Patriotycznej. Dzięki Pani kreatywności i żywiołowej naturze pomysły potrafią się przeistaczać w takie właśnie piękne imprezy.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy natrudzili się, byśmy mogli spotkać się w klimacie zadumy jesiennego lasu (Panom: Władysławowi Łukaszczykowi, Sebastianowi Króliszewskiemu oraz Pani Dorocie Króliszewskiej za wykonanie scenografii, jak też zdolnym Uczniom i Pani Paulinie Rymarz, która pomogła ją wyeksponować).

Były też osoby, które zadbały o przygotowanie sali, jak również takie, dzięki którym mogliśmy zaspokoić nie tylko głód ducha, ale i ciała. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy RODZICOM, PANIOM WOŹNYM, PANU KONSERWATOROWI, NAUCZYCIELOM, PANI PROWADZĄCEJ: Annie Skupień (która przygotowała również prezentację multimedialną), OPERATOROM AUDIO I WIDEO: Pani Izabeli Gąsienicy i Panu Rafałowi Łukaszczykowi. Kolejny raz mogliśmy na WAS liczyć!

Dziękujemy uczniom tym młodszym i starszym za zaangażowanie w śpiew i godną postawę w trakcie uroczystości.

Ze wzruszeniem słuchaliśmy śpiewu w wykonaniu naszej byłej uczennicy – Martyny Łukaszczyk, która potrafiła nas oczarować i poruszyć, wzbudzając w każdym głęboką refleksję. Dziękujemy Martynko za to cudowne przeżycie!

Pieśni przeplatane były recytacją wierszy o tematyce patriotycznej. Dziękujemy Uczniom za ich przygotowanie!

Społeczność Murzasichla miała też możliwość obejrzenia filmów wykonanych przez naszą zdolną młodzież. Dziękujemy za tyle wysiłku włożonego, byśmy mogli podziwiać efekty Waszej pracy!

Atmosfera tego wieczoru była pełna ciepła, powagi, lecz też radości. Radości ze spotkania z bliskimi, z sąsiadami, z ludźmi, których zbliża jedna myśl: OJCZYZNA.