Metoda projektu to jedna z aktywnych metod nauczania. W przedszkolu w Małem Cichem we wrześniu realizowany był projekt edukacyjny „Marchewka”. Celem projektu było kształtowanie świadomości zdrowotnej i wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych.

Na początku wspólnie stworzona została siatka wiedzy na temat marchewki. W dalszej części dzieci badały marchew wszystkimi zmysłami. Następnie założyły własną hodowlę tego warzywa, by przekonać się, czy zawsze jest pomarańczowa. W trakcie realizacji projektu przedszkolaki dowiedziały się, co można zrobić z marchewki - obierały i tarły jarzynę na surówkę. Do pracy nad projektem włączyły się również mamy: mama Gosi zaprosiła nas do sadu, gdzie zbieraliśmy owoce, które później zostały wykorzystane do zrobienia soku marchewkowo-owocowego, a mama Jasia upiekła dla nas marchewkowe muffinki.