To był niezwykle emocjonujący i niezapomniany dzień, który na pewno przejdzie do historii społeczności Murzasichla, Małego Cichego oraz Stasikówki. W dniu 13 września 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie naszej nowej szkoły. Dla całej społeczności szkolnej był to dzień niezwykle uroczysty. Z tej okazji przybyli do nas zacni goście w osobie m.in. Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki - pana Andrzeja Guta-Mostowego, posłanek na Sejm Rzeczpospolitej - pani Anny Paluch i pani Jagny Marczułajtis-Walczak, senatora - pana Jana Hamerskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty - pani Barbary Nowak, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego-pana Jana Piczury, wicestarosty zakopiańskiego - pana Władysława Filara.

Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły z dyrektorem placówki - panią Moniką Tomaszewską na czele założyli stroje regionalne, co podkreślało rangę wydarzenia.

Najpierw za pocztami sztandarowymi przemaszerowaliśmy do kościoła NMP Królowej w Murzasichlu. Tam ksiądz Konrad Kozioł wraz z naszym proboszczem Markiem Stachurą i innymi księżmi  odprawili mszę świętą.

Po powrocie, na  placu przed szkołą, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Dokonali tego dyrektor szkoły - pani Monika Tomaszewska, przedstawiciel społeczności Murzasichla - pan Adam Pawlikowski, wykonawca koncepcji budynku – pan Krzysztof Łukaszczyk, przedstawiciel Rady Rodziców – pani Joanna Chowaniec, przedstawiciel społeczności uczniowskiej – Gabrysia Topór z przedszkola, Paweł Łukaszczyk z kl. III a i  Karina Łukaszczyk z kl. VII. Po tym symbolicznym  akcie oddania do użytku budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzasichlu ks. Konrad Kozioł  poświęcił  obiekt. Następnie udaliśmy się na halę sportową, gdzie odśpiewaliśmy hymn Polski.  Panie Marysia Adamska i Izabela Gąsienica - konferansjerki obchodów w imieniu organizatorów przywitały zebranych. Najpierw głos zabrała pani Anita Żegleń - wójt Gminy Poronin, podsumowując reorganizację szkół. Uroczyście przekazała dyrekcji szkoły i społeczności Murzasichla klucze do obiektu. Dla wszystkich był to bardzo emocjonujący moment. Po wielu latach nauki w ponadstuletnim budynku, nareszcie doczekaliśmy się pięknej, nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku.  Wszyscy byli pod wrażeniem  pracy włożonej  przez pania wójt i panią  dyrektor w tym  trudnym czasie reorganizacji. Pani Monika Tomaszewska dodatkowo została doceniona przez Ministra Edukacji Narodowej - pana Przemysława Czarnka listem gratulacyjnym.

Na koniec mogliśmy podziwiać występ artystyczny naszych uczniów, który przygotowały panie Izabela Gąsienica i Dorota Króliszewska. Nad oprawą techniczną czuwał pan Rafał Łukaszczyk. Po oficjalnej części uroczystości goście zostali zaproszeni do zwiedzania obiektu, obejrzenia wystawy związanej z powstawaniem szkoły oraz do wpisywania się do księgi pamiątkowej. Wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tym szczególnym dniu, bardzo serdecznie dziękujemy! Na zdjęciach uwieczniliśmy obszerną relację z tego dnia.