4 września 2023 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Jako Zespół Szkolno-Przedszkolny otworzyliśmy nowy rozdział historii społeczności szkolnej Murzasichla, Stasikówki i Małego Cichego. Wspólnie przekroczyliśmy próg nowo wybudowanej szkoły w Murzasichlu.

Tam na uczniów czekało wiele niespodzianek, m.in. stołówka, aula, sala językowa czy sala kinowa-każda wyposażona w piękne meble i nowoczesne pomoce dydaktyczne. W sali gimnastycznej powitała  pracowników szkoły, rodziców, uczniów z wielką radością i serdecznością p. dyrektor Monika Tomaszewka.   W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła nam pani Anita Żegleń-wójt Gminy Poronin i pan Adam Pawlikowski-przewodniczący Rady Gminy i sołtys wsi Murzasichle.  Dla wszystkich był to niezwykle emocjonujący dzień.  Jesteśmy pewni, że w tak wyposażonej szkole każdemu uczniowi czas będzie upływał przyjemnie i bezpiecznie, zaś zdobywana wiedza przyniesie wspaniałe owoce.

W tym dniu również odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach filialnych w Małem Cichem i Stasikówce. Dla uczniów tych szkół także był to dzień pełen wrażeń. Obydwa budynki zostały poddane remontom, a w Małem Cichem dodatkowo dzieci będą mogły cieszyć się lekcjami wychowania-fizycznego na pięknym, nowoczesnym boisku szkolnym.  Bardzo serdecznie dziękujemy władzom Gminy Poronin za zaangażowanie  w rozwój edukacji naszych dzieci i za zadbanie o to, aby proces dydaktyczny przebiegał w przyjemny i atrakcyjny sposób.