W dniach od 20 lutego do 24 lutego w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje informatyki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci i młodzież oraz zagrożeń związanych ze zjawiskiem hejtu. Lekcje te odbywały się w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W czasie lekcji uczniowie obejrzeli krótki materiał filmowy, który był wstępem do otwartej dyskusji na temat ich obecności w sieci – jakie niesie to dla nich korzyści oraz o możliwych zagrożeniach. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych lekcjach, wymieniali się wzajemnie spostrzeżeniami oraz formułowali zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W odpowiedzi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą internet, nauczyciel prowadzący zajęcia na koniec lekcji rozdawał uczniom przygotowane wcześniej malutkie karteczki z numerami telefonów zaufania, pod które mogą zawsze zadzwonić, jeżeli spotkają się z agresją w sieci oraz w sytuacji kryzysowej dla nich.