W Szkole Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu, uczniowie klasy siódmej wzięli udział w zajęciach związanych z drukiem 3D pt. „Odkrywamy druk 3D”. Lekcje odbyły się w ramach działalności innowacyjnej metodycznej prowadzonej przez nauczyciela tej szkoły p. Łukasza Mrzygłód. Podczas 7 godzin lekcyjnych uczniowie mieli możliwość: poznania zasady działania drukarki 3D, gdzie można znaleźć gotowe modele oraz samemu projektować własne za pomocą dedykowanych programów graficznych, oraz w jaki sposób przygotować gotowy model do wydruku. Zajęcia dały możliwość uczniom rozwoju wyobraźni przestrzennej, poczucia sprawczości, bycia kreatorami nowoczesnych technologii oraz możliwość odkrywania „świata inżynierów”. Zajęcia nie były by możliwe, gdyby nie udział szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości", który jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na zajęciach uczniowie wykorzystywali drukarkę 3D zakupioną w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".