31 października 2018 r. Szkoła Podstawowa w Murzasichlu obchodziła Święto Patrona - Ratowników Tatrzańskich. Z radością gościliśmy Naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Jana Krzysztofa z grupą przedstawicieli Ratowników TOPR - zarówno czynnych, jak i pozostających w stanie spoczynku. Swoją obecnością zaszczyciły nas również emerytowane nauczycielki. Był również sołtys i radny wsi - Adam Pawlikowski. Uroczystość uświetniła swoją muzyką góralska kapela. W tym uroczystym dniu odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorsko - Gawędziarski, I Szkolny Konkurs Wiedzy o Mariuszu Zaruskim, pokaz sprzętu ratowniczego oraz przedstawienie, które przygotowały nauczycielki: p.Dorota Kroliszewska i p.Izabela Gąsienica wraz z uczniami naszej szkoły. Jego tematyka wiązała się z postacią generała Mariusza Zaruskiego, który nie tylko był pomysłodawcą i współzałożycielem TOPR'u, ale i także walczył o niepodległość Polski podczas I wojny światowej. Rada Rodziców zadbała o poczęstunek: bigos, moskole, oscypki, ciasto, napoje. Dzięki niemu wszyscy mogli się posilić i przyjemnie spędzić ten dzień. Młodsi uczniowie dodatkowo wykonywali pracę plastyczną związaną z pracą Ratowników TOPR. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice dziękują wszystkim za obecność i pomoc w tym ważnym dla nich dniu.