W dniu 15.12.2022 roku, odbył się wyjazd dla uczniów, którzy otrzymali wyróżnienie podczas Festiwalu Projektów w ramach Festiwalu Nauki im. prof. Franciszka Łukaszczyka.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Planetarium Śląskiego. Uczniowie mieli okazję podziwiać interaktywną wystawę poświęconą geofizyce podczas, której mogli doświadczyć m.in. jak silne mogą być trzęsienia ziemi czy w jaki sposób pioruny uderzają w ziemię w czasie burzy. Po wielu atrakcjach, których zaznali przyszedł czas na zwiedzanie kopalni Guido w Zabrzu. Tutaj uczestnicy wycieczki poznali ciężką pracę górników i zobaczyli z bliska jak działają maszyny górnicze. Uczniowie pełni wrażeń i doświadczeń wracali z wycieczki.