16 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie, odbyło się podsumowanie pierwszej edycji Festiwalu Nauki im. Franciszka Łukaszczyka, trwającego cały miesiąc we wszystkich szkołach Gminy Poronin. W uroczystym zakończeniu wzięła udział Wójt Gminy Poronin Anita Żegleń, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Beata Chałupka, dyrektorzy oraz uczniowie ze szkół Gminy Poronin. Podczas tego wydarzenia wśród wyróżnionych dyrektorów szkół, znalazła się pani Monika Tomaszewska!

Podsumowany również został Festiwal Projektów: wśród czterech wyróżnionych projektów znalazł się projekt z naszej szkoły zatytułowany "Moje własne pianino", przygotowany przez uczniów klasy VII: Mariię Poliak, Zofię Pawlikowską oraz Wojciecha Stramę pod opieką p. Łukasza Mrzygłód.

Wszystkim gratulujemy!