JĘZYK ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU…

W ramach Festiwalu Nauki młodzi odkrywcy z oddziału przedszkolnego eksperymentowali z kolorami. Doświadczenie było świetną formą ćwiczenia angielskiego słownictwa. Do zabawy wykorzystano kolorowe cukierki, talerze i ciepłą wodę. Najpierw dzieci podzielone na grupy układały z cukierków zabawne twarze. Następnie wlewały powoli ciepłą wodę do powstałych kompozycji. Po kilku sekundach na talerzach zaczęły pojawiać się fantastyczne tęczowe twarze. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem opisywały je, ćwicząc tym samym angielskie nazwy kolorów i części twarzy. Eksperyment zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i był ciekawą formą nauki języka angielskiego.

… I W SZKOLE

Uczniowie klasy siódmej też eksperymentowali z kolorami, ale w całkiem innym kontekście.

Kolorowe były książeczki wklejane do klasowego „ściennego lapbooka”. Każda z nich, to źródło podstawowej wiedzy na temat zasad tworzenia zdań w zakresie poznanych czasów gramatycznych.

Zasady gramatyki języka angielskiego większości uczniów sprawiają niemałe trudności. Stąd zrodził się pomysł, aby zbadać, czy swego rodzaju gramatyczna ściąga, dostępna do wglądu na lekcjach i na przerwach, pozwoli lepiej zapamiętać zawiłości gramatyki języka angielskiego. Jeśli metoda się sprawdzi, klasowy lapbook będzie systematycznie wzbogacany o inne zagadnienia gramatyczne ukryte w kolorach.