28 października odbyła się ważna uroczystość: ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY- Ratowników Tatrzańskich. Nasza szkoła jako jedyna nosi tak szlachetne imię, które zobowiązuje zarówno pracowników szkoły jak i uczniów do bycia dobrym, uczynnym człowiekiem i do ciągłej pracy nad swoimi słabościami.
Z okazji tej uroczystości odbyła się akademia połączona ze spektaklem przygotowanym przez panie: Izabelę Gąsienicę i Dorotę Króliszewską oraz wspaniałych aktorów z klas 4-8. Młodzież szkolna zaprezentowała humorystyczne scenki związane z tatrzańską turystyką i działalnością TATRZAŃSKIEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO na przestrzeni wieków.
Mieliśmy zaszczyt gościć Przewodniczącego Rady Gminy Poronin p. Adama Pawlikowskiego, emerytowanych Nauczycieli, ale przede wszystkim naszych Honorowych Gości- Zastępcę Naczelnika TOPR p. Mieczysława Ziacha wraz z przedstawicielami Ratowników TOPR pozostających w czynnej służbie jak też i w stanie spoczynku.
Ratownicy TOPR przygotowali dla nas niespodziankę. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu sprzętu ratowniczego-dronów, które pomagają odszukać zaginionych ludzi w trudno dostępnym terenie.
Podczas imprezy odbyło się rozdanie nagród w POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM oraz POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM pt.” PRACA RATOWNIKÓW TOPR”. Nagrodzone prace można oglądać na przygotowanej wystawie na korytarzu szkolnym. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie smacznego poczęstunku oraz obsługę naszych Gości. Dziękujemy Szanownym Gościom za uświetnienie naszej uroczystości. Dziękujemy Aktorom i Paniom prowadzącym za piękne przedstawienie. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do radosnego przeżycia tak ważnego dnia, jakim jest ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY ❤️