18 października 2018 r. czteroosobowa grupa naszych uczniów w składzie: Patrycja Stachoń i Justyna Łukaszczyk-Marcinek z kl.VII oraz Klaudia Stachoń i Hubert Króliszewski z kl.VIII reprezentowała szkołę podczas II Gminnej Gali Projektów, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Poroninie. Wraz z nauczycielkami p.Dorotą Króliszewską i p.Izabelą Gąsienicą ww. uczniowie wykonali projekt pt. "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". Jest to animacja poklatkowa - kolaż, w której wykorzystano ponad 2000 zdjęć. Jej tematem jest walka dzieci o wolność kraju podczas II wojny światowej. Projekt będzie zaprezentowany w naszej szkole podczas szkolnych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.