Wojewoda Małopolski wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli Wieliczka S.A, Prezesem Zarządu Kopalni Soli Wieliczka Turystyka Sp. z o.o., Małopolskim Kuratorem Oświaty oraz Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego do udziału w konkursie ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - Moja Poezja-Moja Ojczyzna V edycja.
Zgłoszenia mogą być przesyłane także przez domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.
W tym roku śpiewamy polskich poetów i kompozytorów. Zainspirujcie się listą utworów rekomendowanych, pamiętajcie jednak, że nie zamyka ona katalogu utworów. Czekamy na Waszą inwencję i poszukiwanie pięknych pieśni i piosenek patriotycznych, być może zapomnianych, rzadko wykonywanych, które dzięki Wam powrócą. Wybór własnego utworu niech stanie się dla Was piękną przygodą i przeżyciem spotkania z bogatym dorobkiem polskich poetów, który emanuje miłością Ojczyzny.

Regulamin wraz z załącznikami dotyczącymi udziału w Konkursie są dostępne na stronach internetowych organizatorów: oraz na stronie internetowej Kuratorium pod linkiem: https://liblink.pl/q5yypLd3xc

Serdecznie zapraszam
Małopolski Kurator Oświaty