Dzięki uprzejmości Gospodarzy Modrzewiowego Dworu w Murzasichlu- Państwa Izabeli i Piotra Łukaszczyków, którzy udostępnili swój teren - społeczność Murzasichla i Małego Cichego integrowała się w niedzielę podczas Festynu Rodzinnego.
Festyn Rodzinny był imprezą plenerową. Pogoda dopisała, więc i mieszkańcy chętnie przybyli na imprezę, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.
Przedszkolaki z paniami Weroniką Stachoń, Teresą Staszel i Danutą Bryją przygotowały barwne i wesołe występy.
Można było także obejrzeć przedstawienia uczniów:
Kl. Ia i Ib ( panie Anna Prokop i Weronika Zygmuntowicz) „Zamieszanie w świecie bajek”
Kl. IIa ( pani Beata Budz) „Rzepka” Juliana Tuwima
Kl. IIb ( pani Małgorzata Mrowca) „Taniec z krzesłami” i „ Piosenka przy gitarze”
Kl. III ( pani Dalida Biel) „Wilk i koźlęta”
Dzieci mogły pochwalić się też znajomością języka angielskiego podczas wykonywania piosenek przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego panią Barbarę Adamską- Kliszcz i panią Hannę Zawiałów.
Na scenie mogliśmy podziwiać także wspaniały występ zespołu „Regle” z Poronina.
Wokół sceny przygotowane były przez Radę Rodziców oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem i Murzasichlu stoiska pyszności, które oferowały zimne napoje, lody, watę cukrową, popcorn, ciasta, moskole oraz przysmaki z grilla.
Najbardziej obleganym stoiskiem był „Szczęśliwy Traf” , w którym można było zakupić tylko szczęśliwe losy.
Dzieci także mogły znaleźć coś dla siebie, np. zjeżdżając z Dmuchanego Zamku, wspinając się po ściance wspinaczkowej, malując twarz przez animatorkę panią Sabinę Miś, czy robiąc sobie zdjęcie w przebraniu w Fotobudce, w której wesołe fotki robiła pani Krystyna Liptak. Osoby szukające cienia mogły schować się w lesie, próbując swoich sił w spinaczce w Parku Linowym. Druhowie OSP z Małego Cichego i Murzasichla przygotowali ćwiczenia strażackie dla dzieci i młodzieży.
Dodatkowe atrakcje, które wzbudziły duże zainteresowanie to: strzelnica biatlon prowadzona przez panią Annę Fedro i pana Bartłomieja Pawlikowskiego; strzelnica ASG prowadzona pod dowództwem drużynowego Huberta Cory oraz pokaz sprzętu militarnego Jednostki Strzeleckiej 2077 Kraków; pokaz sprzętu Straży Granicznej z Zakopanego. Oprócz wymienionych powyżej służb mundurowych nad bezpieczeństwem czuwali przedstawiciele Policji w Zakopanem oraz pani pielęgniarka.
Na zakończenie imprezy uczniowie klas VI, VIIIa i VIIIb wystąpili w komediowym przedstawieniu „ Jak stary Franciszek sukoł baby dlo syna” pod kierunkiem pań Izabeli Gąsienicy i Doroty Króliszewskiej.
Imprezę prowadzili przesympatyczni konferansjerzy: pani Izabela Gąsienica oraz pan Piotr Gutt.
Nad jakością dźwięku i wprowadzanie nas w radosny nastrój skocznymi rytmami czuwał pan Łukasz Mrzygłód.
Fotorelację prowadził pan Sebastian Króliszewski.
Dziękujemy za zaangażowanie na rzecz szkoły!
Festyn Rodzinny nie odbyłby się bez pomocy w przygotowaniach i pracy wielu ludzi oraz hojności darczyńców, dzięki którym zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby naszej szkoły.
Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Gruszczyńskiej- przewodniczącej Radzie Rodziców oraz WSZYSTKIM RODZICOM, którzy włożyli swój wkład w przygotowanie festynu.
Dziękujemy za zaangażowanie Dyrekcji oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania osobom prywatnym i instytucjom takim, jak:
Pani Anita Żegleń-Wójt Gminy Poronin
Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
Państwo Izabela i Piotr Łukaszczykowie
Ziemowit Łukaszczyk z Podhalańskiego Banku Spółdzielczego w Zakopanem, oddział Biały Dunajec
Zespół Regle - Poronin
Koło Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem
Koło Gospodyń Wiejskich w Murzasichlu
Ochotnicza Straż Pożarna Małe Ciche
Ochotnicza Straż Pożarna Murzasichle
Janusz Pawlikowski-Radny Powiatu Tatrzańskiego, Dyrektor Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zakopanem
Ksiądz Proboszcz Marek Stachura
Malarstwo Artystyczne Ryszard Budnik
Big Kris - Marzena i Krzysztof Łukaszczyk
Market budowlany Castorama
Marzena i Leszek Rzeszótko-„ Coca- Cola”
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakopane
Termy Szaflary
Wypożyczalnia Waluś Ski
ZGÓRBURGER Kośne Hamry
Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przybyli na naszą imprezę. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym lub jeszcze większym gronie!