13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Antoniny Tatar w Suchem miały miejsce uroczystości z okazji dnia patronki szkoły.
W uroczystościach wzięły udział p. Dyrektor Monika Tomaszewska i p. Dorota Króliszewska.
Impreza rozpoczęła się w Filii GOK w Suchem- Poroniańskim Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala Drużyny, gdzie drużyny złożone z uczniów szkół z naszej gminy wspólnie zagrały w innowacyjną grę terenową o Suchem.
Młodzież przemierzała wieś w poszukiwaniu kodów QR, które doprowadziły ich do ciekawych pod względem historycznym i turystycznym miejsc.
Metą w grze okazał się budynek Szkoły Podstawowej w Suchem, gdzie na drużyny czekał słodki poczęstunek oraz kolejny punkt programu- przedstawienie o patronce szkoły Antoninie Tatar. Na zakończenie odbyło się rozdanie nagród w powiatowych konkursach literackim i plastycznym.
Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym pt. „Antonina Tatar - wielka postać Małej Ojczyzny” Nagrodę Grand Prix otrzymał Jan Chyc- Kuros z kl.3, natomiast III miejsce otrzymał Adam Pawlikowski z kl.4.
Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia pochodzą m. in. ze strony Szkoły Podstawowej im. Antoniny Tatar w Suchem.