W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowane były zajęcia z programowania i algorytmiki dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie mieli możliwość rozwijać kompetencje informatyczne poprzez zgłębianie pojęcia algorytmu przy użyciu programu JavaBlock, programowaniu w języku Scratch, a także poprzez  składanie i programowanie zestawów robotycznych takich jak: Lego Mindstorms oraz mBot. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Politechniką Łódzką. Umożliwiło to uczestnikom projektu odkrywanie i rozwój talentów, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Zajęcia nie tylko rozwinęły uczniów intelektualnie, ale były ciekawą formą spędzenia czasu wolnego, rozwijania swoich zainteresowań, zdolności i umiejętności. Dzięki nim uczniowie doskonalili również pracę w zespole. Wymiar zajęć obejmował 49 godzin lekcyjnych. W zajęciach prowadzonych przez Łukasza Mrzygłód - nauczyciela naszej szkoły uczestniczyło 10-cioro uczniów.