6 maja 2022 r. uczniowie klas siódmej i ósmych wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Adamską-Kliszcz, p. Ewą Dębicką oraz p. Hanną Zawiałów wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia i Wadowic. Najpierw udaliśmy się do Wadowic i tam zwiedzaliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Nowoczesna, multimedialna wystawa w wyjątkowy sposób ukazuje i przybliża osobę Jana Pawła II od lat dziecięcych po pontyfikat. Następnie zwiedziliśmy znajdująca się obok bazylikę, w której podziwialiśmy znaną chrzcielnicę - miejsce chrztu Karola Wojtyły. Nie mogło oczywiście zabraknąć kremówki papieskiej. W Oświęcimiu uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum Auchwitz-Birkenau, które jest Miejscem Pamięci po byłym największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Uczestnicy wycieczki minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych tam ludzi oraz zapalili znicze pod Ścianą Straceń. Była to dla wszystkich żywa lekcja historii. Młodzi ludzie zrozumieli, że pamięć o przeszłości jest ważna, by iść przez życie w pokoju, bez wojny i nienawiści.