5 maja obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Część artystyczna miała charakter Sejmiku Uczniowskiego. W czasie tej krótkiej lekcji historii starsi uczniowie przypomnieli sobie, a młodsi poznali okoliczności i ważniejsze postacie związane z powstaniem Konstytucji Majowej.

Co to jest konstytucja? Co dla nas znaczą: Ojczyzna, Naród, Wolność? Proste odpowiedzi na te pytania w ustach młodszych uczniów brzmiały jasno i przekonująco. Zaś zaprezentowany utwór „Ojczyzna” w wykonaniu Marka Grechuty w połączeniu z obrazami, nie tylko ukazał piękno naszej Ojczyzny, ale też odwoływał się do naszych patriotycznych uczuć.

🇵🇱Wiwat Maj! Wiwat Konstytucja!🇵🇱

Uroczyste spotkanie zakończyło się wręczeniem uczniom dyplomów za uzyskanie miejsc na podium w Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas I - III organizowanym 11 kwietnia przez ZSP w Zębie.