Dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

Przedszkolaki przeniosły się na kilka dni w pradawne czasy, realizując tematy związane z tymi stworzeniami.

Te olbrzymy bardzo fascynują dzieci. Dlatego też grupa przedszkolna poznała historię dinozaurów, dowiedziała się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Brały udział w różnych konkurencjach np. odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych, grały w memory. Obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wcieliły się w archeologów szukając kości dinozaurów oraz wykonywały prace plastyczne i pomogły dinozaurom odszukać drogę w labiryncie.