W grudniu, podczas obchodów DNIA DYSLEKSJI, nasze wolontariuszki uświadomiły społeczności szkolnej, że  DYSLEKSJA to dar, a nie problem. Owszem, w nauce można mieć trudności, ale jeśli uczniowie nauczą się nad nimi pracować, to mogą osiągnąć naprawdę dużo! W poniższym zestawieniu wymieniamy postacie, których przedstawiać nikomu nie trzeba. A jednak, warto uświadomić sobie, co może osiągnąć człowiek z odpowiednią determinacją. Tym ludziom mającym trudności z wysławianiem się, pisaniem i czytaniem DYSLEKSJA nie przeszkodziła w osiągnięciu sukcesu i zapisaniu się trwale na kartach historii: Albert Einstein, Charles Darwin, Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Henry Ford, Nelson Rockefeller. Winston Churchill, Walt Disney, Steven Spielberg.

Klasa IV z wychowawczynią Danutą Pałką wygrała Konkurs na temat dysleksji. Celem konkursu było przedstawienie postaci, która pomimo dysleksji osiągnęła sukces. Poniżej przedstawiamy link do filmu:

Serdeczne podziękowania dla PIZZERII ANDREO z Małego Cichego za SPONSOROWANIE NAGRODY  w konkursie. Nagrodą były 4 DUŻE PIZZE, które uczniowie natychmiast skonsumowali ze smakiem.