5 listopada 2021r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z tej okazji przybyli do nas Szanowni Goście- Zastępcy Naczelnika TOPR: Mieczysław Ziach i Edward Lichota a także ratownicy TOPR: Piotr Jasieński, Franciszek Łukaszczyk oraz Marcin Witek.

Gościliśmy również: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Beatę Chałupkę, Sekretarza Gminy Poronin p. Marię Budz oraz Przewodniczącego Rady Gminy p. Adama Pawlikowskiego.

Młodzież z klas 6, 8a i 8b pod kierunkiem p. Izabeli Gąsienicy i p. Doroty Króliszewskiej przygotowała przedstawienie pt. „ Podhale wczoraj i dziś”, w którym pojawiły się duchy znanych postaci Zakopanego spotykające na swej drodze współczesnych turystów , młodzież bez wyobraźni oraz młodą parę. Jak można było się spodziewać, z tych spotkań wyniknęły komediowo- dramatyczne sytuacje. Na szczęście, na szlaku pojawiły się Tatrzańskie Anioły- Ratownicy TOPR i wszystko skończyło się dobrze.

Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody w VII Powiatowym Konkursie Literackim oraz w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Praca Ratowników TOPR”.

Nagrodzone prace plastyczne zostały wyeksponowane na korytarzu szkoły, gdzie można je podziwiać.

Uczniowie klas I-III w tym dniu wykonali piękne rysunki przedstawiające akcje TOPR, które ozdobiły klasowe gazetki.

Na zakończenie, wszyscy mogli delektować się smacznym bigosem oraz słodkościami przygotowanymi przez Rodziców naszych uczniów, za co bardzo smacznie dziękujemy!