W piątek, 30 października 2020 r., na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. W tym roku, ze względu na rygorystyczne obostrzenia przeciwepidemiczne, w uroczystości wzięły udział tylko klasa 1 pod opieką pani Beaty Budz oraz klasa 2 z panią Dalidą Biel. Honorowym gościem była pani Dyrektor Monika Tomaszewska.

Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klasy 1 zaprezentowali swój program artystyczny. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani Dyrektor swym długim ołówkiem pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu. Na koniec klasa 2 powitała świeżo upieczonych uczniów w gronie braci uczniowskiej. Drugoklasiści wręczyli młodszym kolegom przygotowane przez siebie upominki.