Marnując żywność przyczyniamy się do emisji 3,3 miliarda ton gazów cieplarnianych rocznie. Co więcej, do produkcji wyrzucanej żywności zużywa się co roku 250 bilionów litrów wody. Ale najsmutniejsze jet to, że nawet 15 tysięcy dzieci umiera z głodu i chorób będących jego wynikiem. Podczas gdy my marnujemy jedzenie inni umierają z głodu- temat do refleksji... Pamiętajmy, że ograniczenie marnowania jedzenia leży w zasięgu każdego z nas. Zmiana zaczyna się od Ciebie! Może macie jakieś ciekawe sposoby na to, jak nie marnować żywności? Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami, a tym samym udziału w konkursie (szczegóły poniżej):
1. CEL: pokazanie w jaki sposób nie marnować żywności.
2. FORMA PRACY: plakat, nagranie, kartka itd.
3. TERMIN: prace należy przesłać do 15.06.2020 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. ORGANIZATORZY: wolontariusze.
5. ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU: po powrocie do szkoły. 6. PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY=)

Ten piękny plakat wykonała wolontariuszka Justyna Łukaszczyk – Marcinek.