Uczniowie klas V,VI i VII pod opieką pań Ewy Dębickiej, Hanny Zawiałów oraz Renaty Łukaszczyk pojechali do Zębu na nietypowe, lecz bardzo ciekawe zajęcia w ramach projektu" Nauka dla Ciebie", realizowane przez Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać eksperymenty na ciekawych eksponatach. Dzięki pomocy edukatorów CNK, którzy objaśniali działanie eksponatów mogliśmy zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle doświadczyliśmy, jak działa teoria zachowania momentu pędu. Dzięki trójwymiarowemu modelowi ludzkiego ciała mogliśmy zobaczyć, jak jesteśmy zbudowani. Każdy z nas otrzymał ,, Poradnik Młodego Naukowca'' z doświadczeniami, które możemy przeprowadzić sami!! To był bardzo pouczający i ekscytujący wyjazd.