Nasza nowa sala gimnastyczna, uroczyście poświęcona i oddana do użytku, zrealizowana została w ramach projektu Gminy Poronin „Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Murzasichlu” współfinansowanego z Ministerstwa Turystyki i Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita wartość projektu: 3 255 429,98 zł w tym dofinansowanie: 1 627 700,00 zł. Uroczystość otwarcia obiektu uświetnili znakomici goście i fundatorzy:

• wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski,
  • poseł Anna Paluch,
  • Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak,
  • dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl,
  • senator Jan Hamerski,
  • ksiądz Infułat Stanisław Olszówka,
  • ksiądz proboszcz Marek Stachura wraz z towarzyszącymi księżmi,
  • radny województwa Jan Piczura,
  • starosta tatrzański Piotr Bąk,
  • wójt gminy Poronin Bronisław Stoch,
  • radni gminni i powiatowi, sołtysi,
  • naczelnik TOPR Jan Krzysztof
  • przedstawiciele różnych instytucji użyteczności publicznej powiatu tatrzańskiego
  • wykonawca projektu- firma Sikora,
  • inspektor nadzoru Tadeusz Pękala,
  • pracownicy UG Poronin wraz z realizującymi projekt- Janem Majerczykiem i Stanisławą Słomką
  • dyrektorzy szkół z terenu Gminy Poronin,
  • poczty sztandarowe,
  • byli dyrektorzy szkoły w Murzasichlu
  • byli nauczyciele szkoły w Murzasichlu.

Uroczystości towarzyszyły wspaniałe przemówienia i podziękowania. Z rąk wiceministra i starosty powiatowego otrzymaliśmy nowe piłki, za które jesteśmy niezwykle wdzięczni. Wszystkim, którzy nam towarzyszyli w tak szczególnym dniu, jeszcze raz serdecznie dziękujemy!