15 listopada odbył się Wieczór Patriotyczny na który przybyła społeczność Murzasichla oraz goście z Gminy Poronin: p. Beata Chałupka- Dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz p. Adam Pawlikowski - Przewodniczący Rady Gminy Poronin oraz sołtys wsi.
Spotkanie miało na celu integrację społeczności lokalnej, rozbudzenie uczuć patriotycznych, szacunku do historii i ludzi, którzy wywalczyli wolność naszej Ojczyźnie.
W atmosferze nostalgii i zadumania, w scenerii jesiennego wieczoru, pośród brzozowych krzyży, pobrzmiewały wojenne pieśni w wykonaniu uczniów i wtórującym im miłym gościom.
Mogliśmy się także wsłuchać w słowa polskich poetów, których wiersze recytowali wybrani uczniowie.

Młodzież zaprezentowała nam swoje talenty muzyczno - wokalne.
Uczennica klasy 7 Julia Laskowska zagrała na pianinie elektrycznym pieśń pt. „ Rozszumiały się wierzby płaczące”.
Nasza absolwentka: Martyna Łukaszczyk zaczarowała publiczność pięknym wokalnym wykonaniem pieśni pt. „Miejcie nadzieję”, poruszając serca do głębszego ukochania i poszanowania Ojczyzny.
Dziękujemy paniom: Beacie Łukaszczyk, Renacie Łukaszczyk i Paulinie Rymarz za przygotowanie uczniów klas 2 i 6, którzy wystąpili w ciekawym przedstawieniu, oraz p. Dorocie Króliszewskiej za wykonanie scenografii.
Dziękujemy p. Annie Skupień za prowadzenie Wieczoru Patriotycznego! P. Rafałowi Łukaszczykowi za pomoc przy nagłośnieniu i oświetleniu oraz p. Sebastianowi Króliszewskiemu za wykonanie fotorelacji!
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali występy, przygotowali salę i poczęstunek, oraz wszystkim przybyłym gościom, całej społeczności szkolnej i lokalnej za wspólnie spędzony wieczór patriotyczny!!!