5 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły. Był to szczególny dzień ze względu na przypadającą w tym roku 110 rocznicę powstania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zaszczycili nas swoją obecnością:

• p. Anita Żegleń - Wójt Gminy Poronin,
  • p. Adam Pawlikowski- Przewodniczący Rady Gminy,
  • p. Beata Chałupka- Dyrektor Centrum Usług Wspólnych,
  • p. Maria Budz- Sekretarz Gminy,
  • p. Jarosław Sulak- przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty,
  • p. Mieczysław Ziach- Zastępca Naczelnika TOPR wraz z pozostającymi w służbie czynnej Ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,
  • emerytowani Ratownicy TOPR – mieszkańcy Murzasichla,
  • emerytowani Nauczyciele.

W tym uroczystym dniu odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Ratownikach Tatrzańskich i III Szkolny Konkurs Recytatorsko-Gawędziarski. Goście honorowi pokazem sprzętu ratowniczego uświetnili obchody Dnia Patrona Szkoły. Po pokazie uczniowie wystąpili w przedstawieniu przygotowanym przez p. Izabelę Gąsienicę i p. Dorotę Króliszewską. Było ono inspirowane życiem Klemensa Bachledy – pierwszego Ratownika, który zginął, ratując ludzkie życie w Tatrach. Po inscenizacji ogłoszono wyniki konkursów i rozdano nagrody. Święto Patrona Szkoły zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Pracownikom Szkoły, Uczniom oraz Mieszkańcom Murzasichla, którzy wsparli nas w organizacji tej jakże ważnej uroczystości. Dziękujemy p. Sebastianowi Króliszewskiemu za wykonanie sesji zdjęciowej.